Socialinis darbas

patirtis ir metodai

ChAPAPs projektas Slovėnijoje: ar galėjo būti padaryta daugiau?

Review

Slovėnijoje vykdomame ChAPAPs projekte buvo paliestos dvi aktualios problemos – alkoholizmas ir smurtas šeimoje. Šioje šalyje alkoholizmas – ypač didelė problema, reikalaujanti tobulinti politikos, socialinių ir sveikatos priežiūros sistemas. Atlikti tyrimai parodė, kad alkoholis vartojimas ypač gausiai jaunos populiacijos.
Šiame straipsnyje aptarta ChAPAPs projekto Slovėnijoje vykdyta veikla, kuria buvo siekta organizuoti ir vystyti alternatyvius renginius – vakarėlius, skatinančius sveiką gyvenimo būdą be cigarečių, alkoholio, narkotikų. Jauni žmonės buvo įtraukti į įvairias veiklas: įvykius, renginius, parodas, seminarus. Beje, šie renginiai nebuvo griežtai ribojantys, jaunuoliai galėjo patys laisvai pasirinkti: vartoti alkoholį ar ne. Vykdoma veikla buvo aktyviai reklamuojama žiniasklaidos priemonėmis ir sulaukė didelio moksleivių bei studentų susidomėjimo. Televizijoje buvo transliuojami vaizdo klipai ir populiarios laidos, kuriose dalyvavo įžymūs žmonės ir svarbūs visuomenės veikėjai, pasirinkę gyvenimą be alkoholio. Taip pat buvo sukurti interneto puslapiai, kuriuose galima rasti informacijos ir naudingų patarimų. Vykdyti ir informuojantys, sąmoningumą ugdantys projektai, kuriais siekta skatinti jaunus žmones susimąstyti, pagalvoti apie piktnaudžiavimo alkoholiu žalą ir sumažinti jo vartojimą. Taip pat vykdyti projektai, kurie siūlė pagalbą asmenims, jau priklausomiems nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų, ir jų šeimos nariams. Šiais projektais siekta skatinti rinktis gyvenimą be priklausomybės, tęsti mokymąsi, darbą ir aktyvų socialinį gyvenimą. Dar vienas projektas buvo skirtas vaikams, kurių tėvai serga priklausomybe. Vaikams suteikta psichologinė ir socialinė parama, jie buvo aprūpinti būstu, valgiu.
Autorės manymu, Slovėnijoje vykdoma mažai veiklų, specialiai skirtų vaikams, augantiems alkoholizmu sergančiose šeimose. Teikiant pagalbą šiems vaikams privalo bendradarbiauti egzistuojančios programos ir projektos, turi būti kuriama efektyvi politika, specialios programos. Kad vaikai, augantys alkoholizmu sergančioje šeimoje, įveiktų savo stigmą ir gėdą, jie turi žinoti tris esmines žinias: tai ne tavo kaltė, tu nesi vienas, tau galima padėti.

Nuorodos:

vdult baneris SMF baneris sdk baneris sdk baneris

Creative Commons License

Copyright © 2013 - 2020. "Social work: experience and methods"