Socialinis darbas

patirtis ir metodai

Novatoriškos paslaugos vaikams, kurių tėvai piktnaudžiauja priklausomybę sukeliančiomis medžiagomis

Review

Šiame straipsnyje autorė pristato „Šešėlių pasaulio" (Shadow World) projektą. Tai yra pirmasis rimtas mėginimas pasiekti visus Suomijos jaunuolius (nuo 11 iki 18 metų), kurių tėvai piktnaudžiauja priklausomybę sukeliančiomis medžiagomis. Projektas „Šešėlių pasaulis" prasidėjo, kai buvo pastebėta, jog 1 iš 10 vaikų auga šeimose, kuriose bent vienas iš tėvų piktnaudžiauja priklausomybę sukeliančiomis medžiagomis. Nestabili, vaidinga, stresą kelianti šeimos aplinka didina vaikui riziką patirti socialinę atskirtį, psichinės sveikatos sutrikimų ir grėsmę ateityje pačiam tapti priklausomam. Šiuos vaikus ypač sunku pasiekti dėl jų šeimų gynybiškumo ir intervenciją vykdančių specialistų autoritetingumo.
Straipsnyje įvardyti novatoriški projekto „Šešėlių pasaulis" elementai: įdomus ir dinamiškas pasakojimo metodas; jaunimo pamėgtos žiniasklaidos priemonės; į projektą įsitraukę Suomijos ekspertai, dirbantys su vaikais ir jaunimu.
Pažangios informacinės ir komunikacinės technologijos leido pasiekti tikslinę grupę. Projektas siekė suteikti jaunimui paramą ir informaciją, padedančias įveikti sudėtingas situacijas, be to, jaunuoliams buvo suteikta galimybė nutraukti tylą ir anonimiškai pasidalyti savo istorija. Projekte naudojami du, itin populiarūs jaunimo metodai – komiksų knygutės ir interneto tinklalapis. Daugiau nei 70 000 komiksų knygučių išdalyta penktos ir šeštos klasės mokiniams, o 90 % mokytojų tvirtino, kad priklausomybės problemą aptarė klasėje naudodami piešimo ir teatro metodus.
Komiksų knygutėse pateiktos nuorodos į tinklalapį ir informacija, kur galima gauti pagalbą. Tinklalapyje įmanoma bendrauti su kitais, anonimiškai pasidalyti patirtimi, taip pat kurti savo komiksą. Internetu jaunuoliai gali gauti profesionalų konsultacijas specialiai šiam tikslui sukurtoje nemokamoje pokalbių svetainėje. Per 5 mėnesius tinklalapis buvo aplankytas apytiksliai 9000 kartų. Sukurta 419 komiksų epizodų, pasidalyta 62 istorijomis.
Projektas ne tik pasiekė tikslinę grupę, bet ir sulaukė iš jos teigiamo grįžtamojo ryšio. Tai trijų didžiausių Suomijos organizacijų, kuriose dirba ekspertai, sėkmingo bendradarbiavimo pavyzdys. Kiekvieno specialisto kompetencijos garantavo projekto kokybę ir efektyvumą.

Nuorodos:

vdult baneris SMF baneris sdk baneris sdk baneris

Creative Commons License

Copyright © 2013 - 2020. "Social work: experience and methods"