Patyriminio ugdymo metodo veiksmingumas dirbant su socialiai pažeidžiamais jaunais žmonėmis

Šiame straipsnyje aprašomas patyriminio ugdymo metodo taikymas socialiniame darbe su pažeidžiamais jaunais žmonėmis. Pirmojoje straipsnio dalyje analizuojamas mokymosi iš patirties bei patyriminio metodo dirbant su socialiai pažeidžiamais jaunais žmonėmis naudojimas – esminiai principai ir gairės. Antrojoje dalyje pristatomas empirinis tyrimas, kuriuo siekta išsiaiškinti, kaip patyriminio ugdymo veiklos veikia pažeidžiamų jaunuolių gyvenimą ir savarankišką veikimą. Straipsnio pabaigoje pateikiamos apibendrintos rekomendacijos socialinio darbo praktikams, planuojantiems dirbti patyriminio ugdymo metodu su pažeidžiamais jaunais žmonėmis.
Pagrindiniai žodžiai: socialiai pažeidžiami jaunuoliai, patyriminis ugdymas, bendrieji gebėjimai.