Judesio menas supervizijoje

Žmogaus kūnas yra nuostabus šaltinis, kuriame atsispindi visa mūsų pra­eities ir dabarties patirtis, pasirinkimai ir mintys, netgi genetinis paveldas, atsiskleidžiantis per mūsų kūno formas, judesius ir manieras. Vienintelis klausimas – kaip pastebėti ir perprasti šią informaciją? Todėl darbas su kūnu – daugiau nei gestai ir manieros tiesiogine prasme. Šio straipsnio tikslas – pristatyti darbo su kūnu idėją profesiniame kontekste ir padaryti jį labiau prieinamą žmonėms, kurie nėra studijavę specifinių judesio daly­kų. Šiame straipsnyje teoriniai darbo su kūnu pagrindai yra paimti iš trijų svarbių sričių. Mokslas, tiksliau – neurologija, nagrinėja kūno ir proto jungtį, veidrodinius neuronus, emocijų kilmę. Didžiausia praktinė tyrimų nauda juntama psichiatrijoje, nes čia diagnostikos srityje kilo revoliucija, kai buvo išrasti kūno judesio stebėjimo instrumentai. Šokio ir judesio menas įgijo mokslinę vertę Labano judesio analizės dėka. Ši analizė choreografams ir šokio mokytojams, taip pat kūno psichoterapeutams siūlo instrumentus, kaip mokyti sąmoningai judėti. Kūno psichoterapija paremta prielaida, kad kūnas ir protas yra susiję tarpusavyje, judesiai atspindi individo mąstymą bei jausmus. Šokio meno ir kūno psichoterapijos autentiškas judesys siūlo pagrįstą teoriją ir praktines darbo su kūnu gaires. Judesio menas supervizijo­je arba darbas su kūnu konsultacijų metu iš esmės yra jį naudojančio asmens kūrinys ir patirtis. Visų pirma tai yra ir turėtų būti sąmoningas savęs, savo kūno ir judesio modelių supratimas. Šis straipsnis – tai praktinio vadovėlio pradžiamokslis žmonėms, norintiems visapusiškai pažvelgti į savo klientus.

Reikšminiai žodžiai: supervizija, darbas kūnu, judesio menas, psichoterapija.